Financieel overzicht bestedingsvoorstellen
Nr | Doel | Omschrijving | I/S | Krediet | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Coalitieakkoord | ||||||||
1 | 5.3.2. | Integraal Huisvestingsplan Onderwijs | S | - | - | 1.000.000 | 2.000.000 | |
2 | 7.1.1. | Strategische Investeringsagenda | S | - | - | - | 1.000.000 | |
3 | 5.2.1. | Veiligheid | S | 400.000 | 600.000 | 700.000 | 800.000 | |
4 | 7.1.1. | Nooterhof | S | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | |
5 | 7.1.1. | Cultuur en evenementen | S | - | - | 1.000.000 | 1.000.000 | |
7.1.1. | Sleutelvoorzieningen Cultuur | I | 2.500.000 | - | - | - | ||
6 | 7.1.1. | Ateliers en broedplaatsen | S | - | - | 200.000 | 200.000 | |
7 | 7.1.1. | Natuurinvesteringsagenda | S | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | |
8 | 4.1.1. | Warm Thuis | S | 900.000 | 700.000 | 600.000 | 500.000 | |
9 | 4.3.2. | Bedrijventerreinen | S | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | |
10 | 1.1.2. | Sport | I | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | |
7.1.1. | Sport | I | 1.000.000 | - | - | - | ||
11 | 7.1.1. | Onderwijsstad en innovatie | S | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | |
12 | 7.1.1. | Diversiteit en inclusie | S | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | |
13 | 3.1.1. | Stedelijke regie en stadsbouwmeester | S | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | |
14 | 7.1.1. | Wijkprofielen | I | 2.000.000 | - | - | - | |
15 | 3.1.1. | Sleutelgebieden RTP: Vechtrand en Nieuw Zuthem | I | 2.000.000 | - | - | - | |
7.1.1. | Sleutelgebieden Ruimtelijk Toekomstperspectief: vervolgstap | I | 700.000 | - | - | - | ||
16 | Sleutelgebieden RTP: Bedrijventerreinen | I | 300.000 | - | - | - | ||
17 | 7.1.1. | Sociale veiligheid | I | 500.000 | - | - | - | |
18 | 7.1.1. | Circulaire economie | I | 1.000.000 | - | - | - | |
19 | 7.1.1. | Binnenstad en mobiliteit | I | 300.000 | - | - | - | |
20 | 7.1.1. | Afval | I | 500.000 | - | - | - | |
Totaal Coalitieakkoord | 0 | 13.440.000 | 2.640.000 | 4.840.000 | 6.840.000 | |||
Waarvan structureel | S | 2.440.000 | 2.440.000 | 4.640.000 | 6.640.000 | |||
Waarvan incidenteel | I | 11.000.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | |||
Nr | Doel | Omschrijving | I/S | Krediet | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Boeggolf: | ||||||||
1 | 1.3.1. | Regievoerder begeleidingscommissie | S | 52.000 | 52.000 | 52.000 | 52.000 | |
1.3.1. | Regievoerder begeleidingscommissie | I | 52.000 | 52.000 | - | - | ||
2 | 2.1.3. | Beleidsadviseur Participatie en inkomen | S | 84.500 | 84.500 | 84.500 | 84.500 | |
2.1.3. | Beleidsadviseur Participatie en inkomen | I | 84.500 | 84.500 | - | - | ||
3 | 3.1.1. | Programma stikstof | I | 100.000 | - | - | - | |
4 | 3.2.2. | Zomerkermis | I | 100.000 | - | - | - | |
Dekking: evenementenbudget | I | -100.000 | - | - | - | |||
5 | 3.4.1. | Programmakosten Spoorzone | S | 150.000 | 150.000 | 150.000 | 150.000 | |
3.4.1. | Programmakosten Spoorzone | I | 600.000 | 600.000 | - | - | ||
6 | 3.4.1. | Stichting Innovatiedistrict Zwolle | I | 290.000 | 290.000 | - | - | |
7 | 3.5.1. | Programmakosten Stadshart en Placemaking | S | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | |
3.5.1. | Programmakosten Stadshart en Placemaking | I | 300.000 | 300.000 | - | - | ||
8 | 5.1.1. | Voortzetting tijdelijke uitbreiding Wijkregisseur Midden | I | 140.000 | 59.000 | - | - | |
9 | 5.1.1. | Bewonersinitiatieven | I | 220.000 | - | - | - | |
Totaal boeggolf | 0 | 2.273.000 | 1.872.000 | 486.500 | 486.500 | |||
Waarvan structureel | S | 486.500 | 486.500 | 486.500 | 486.500 | |||
Waarvan incidenteel | I | 1.786.500 | 1.385.500 | - | - | |||
Nr | Doel | Omschrijving | I/S | Krediet | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Reguliere bestedingsvoorstellen | ||||||||
1 | 1.1.1. | Aanpak voorkomen criminaliteit (subsidie Stichting Samen Omhoog) | I | 250.000 | - | - | - | |
Dekking: budget Veiligheid | I | -100.000 | - | - | - | |||
Dekking: Voordeel beschermd wonen | I | -150.000 | - | - | - | |||
2 | 1.2.1. | Specifieke deskundigheid Sociaal wijkteam | S | 510.000 | 510.000 | 510.000 | 510.000 | |
Dekking: bestaande middelen binnen het sociaal domein | S | -510.000 | -510.000 | -510.000 | -510.000 | |||
3 | 1.2.1. | Vervanging Zorgregiesysteem Sociaal wijkteam | I | 1.066.275 | - | - | - | |
4 | 1.2.3. | Beschermd Thuis | I | 1.800.000 | 1.800.000 | - | - | |
Dekking: Reserve Beschermd Wonen | I | -1.800.000 | -1.800.000 | - | - | |||
5 | 1.2.3. | Prognose uitgaven Jeugdhulp | S | 4.800.000 | 4.800.000 | 4.800.000 | 4.800.000 | |
Dekking: Stelpost volumegroei sociaal domein | S | -3.000.000 | -4.500.000 | -4.800.000 | -4.800.000 | |||
Dekking: Reserve Beschermd Wonen | S | -1.800.000 | -300.000 | - | - | |||
6 | 1.3.1. | Extra financiële bijdrage voor VTIJ, CSG en Kadera | I | 165.000 | 165.000 | - | - | |
Dekking: Reserve Beschermd Wonen | I | -165.000 | -165.000 | - | - | |||
7 | 2.1.3. | Datateam Sociaal domein | I | 300.000 | 500.000 | 200.000 | - | |
Dekking: Bedrijfsvoeringsreserve | I | -300.000 | -500.000 | -200.000 | - | |||
8 | 2.1.3. | Openeinde inkomensregelingen | I | 1.100.000 | 1.100.000 | - | - | |
Openeinde inkomensregelingen | S | - | - | 1.100.000 | 1.100.000 | |||
Dekking: Stelpost volumegroei sociaal domein | S | - | - | -1.100.000 | -1.100.000 | |||
9 | 3.1.1. | Aanvulling omgevingsvisie | I | 75.000 | - | - | - | |
10 | 3.1.1. | Stadsbroek | I | 237.342 | - | - | - | |
11 | 3.1.2. | Platform woningzoekenden | I | 65.000 | - | - | - | |
Dekking: Programma wonen | I | -65.000 | - | - | - | |||
12 | 3.2.1. | Carnaval: crowdmanagement | S | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | |
Dekking: Evenementenbudget (Stadsmerk) | S | -50.000 | -50.000 | -50.000 | -50.000 | |||
13 | 3.2.2. | Collectie Overijssel (verhuizing) | I | 224.000 | 390.000 | 416.000 | 99.000 | |
3.2.2. | Ophoging budget voor de museale collectie | S | 50.000 | 51.000 | 52.000 | 54.000 | ||
Vrijval door nieuw kostenmodel | S | -246.000 | -252.000 | -257.000 | -263.000 | |||
14 | 3.7.1. | Programmakosten Holtenbroek | I | 160.110 | 160.110 | - | - | |
15 | 3.7.1. | Herontwikkeling Van der Capellen | I | 65.000 | - | - | - | |
16 | 4.2.1. | Netwerkkosten Ruimte voor de Vecht | I | 52.000 | 52.000 | - | - | |
17 | 4.3.2. | Port of Zwolle | S | 102.592 | 102.592 | 102.592 | 102.592 | |
18 | 5.1.1. | Integrale aanpak overlast 2027 (Katwolderplein, Nijverheidsstraat) | I | 50.000 | - | - | - | |
19 | 5.2.1. | Vervanging Smart Veiligheid | I | 228.316 | - | - | - | |
Dekking: Reserve ICT | I | -228.316 | - | - | - | |||
20 | 5.2.1. | Weerbaarheid en veerkracht | I | 486.200 | 486.200 | - | - | |
21 | 5.3.1. | Routekaart verduurzaming maatschappelijk vastgoed | S | 6.300.000 | - | - | - | 138.000 |
22 | 5.3.1. en 5.4.1. | Weerbaarheid informatietechnologie en operationele technologiesystemen | I | 250.000 | - | - | - | |
23 | 5.3.2. | IHP Nieuwbouw basisschool de Springplank | S | 14.850.000 | - | - | - | 595.000 |
Dekking: bestaande middelen in de begroting voor het IHP | S | - | - | - | -595.000 | |||
24 | 5.3.1. | Renovatie voormalig rioolgemaal Wezenland 69 | S | 625.000 | - | 23.000 | 23.000 | 23.000 |
25 | 5.4.1. | Veiligheidsadviseur en -medewerker | S | 76.500 | 76.500 | 76.500 | 76.500 | |
5.4.1. | Veiligheidsadviseur en -medewerker | I | 187.500 | 187.500 | - | - | ||
Dekking: structurele middelen voor de bedrijfsvoering | S | -76.500 | -76.500 | -76.500 | -76.500 | |||
Dekking: Bedrijfsvoeringsreserve | I | -187.500 | -187.500 | - | - | |||
26 | 5.4.1. | Wortelopdruk Stadshagen | I | 400.000 | - | - | - | |
Dekking: bestaand budget voor klein onderhoud aan verhardingen | I | -200.000 | - | - | - | |||
27 | 5.4.1. | Beheeradviseur Energie Inkoop | I | 154.058 | 154.058 | - | - | |
Dekking: bedrijfsvoeringsreserve | I | -154.058 | -154.058 | - | - | |||
28 | 5.4.1. | Installatieverantwoordelijke | I | 154.058 | 154.058 | - | - | |
29 | 5.4.1. | Vervanging markt- en havenkasten | S | 300.000 | - | 30.000 | 30.000 | 30.000 |
5.4.1. | Vervanging markt- en havenkasten | S | 500.000 | - | - | 50.000 | 50.000 | |
5.4.1. | Vervanging markt- en havenkasten | S | 425.500 | - | - | - | 42.550 | |
5.4.1. | Vervanging markt- en havenkasten, beheerkosten | S | 35.000 | 65.000 | 65.000 | 65.000 | ||
30 | 5.4.1. | Wacht- en storingsdienst | S | 107.000 | 107.000 | 107.000 | 107.000 | |
5.4.1. | Wacht- en storingsdienst | I | 107.000 | - | - | - | ||
31 | 5.5.1. | Afval en grondstoffen | S | 335.000 | 170.000 | 170.000 | 170.000 | |
Dekking via de afvalstoffenheffing | S | -1.275.000 | -1.110.000 | -1.110.000 | -1.110.000 | |||
32 | 5.1.1. | Stadsreiniging en winterdienst | S | 1.400.000 | 1.400.000 | 1.400.000 | 1.400.000 | |
Dekking via de afvalstoffenheffing en de rioolheffing | S | -535.000 | -535.000 | -535.000 | -535.000 | |||
33 | 6.1.1. | Participatieverordening | I | 121.000 | - | - | - | |
34 | 6.4.2. | Inzet klachtenprocedure | S | 88.297 | 88.297 | 88.297 | 88.297 | |
Dekking: Middelen voor overhead in de bedrijfsvoering | S | -88.297 | -88.297 | -88.297 | -88.297 | |||
35 | 6.4.2. | Staat van de organisatie: | ||||||
6.4.1. | Reserveringssysteem huisvesting | I | 300.000 | - | - | - | ||
6.4.1. | Dekking: Reserve ICT | I | -300.000 | - | - | - | ||
6.4.1. | Reserveringssysteem huisvesting | S | - | 50.000 | 50.000 | 50.000 | ||
6.4.1. | Dekking: Beschikbare middelen vanuit de PPN 2026-2030 | S | - | -50.000 | -50.000 | -50.000 | ||
6.4.2. | Management: Teamleider Stadsbeheer en Vitale wijken | S | 168.342 | 168.342 | 168.342 | 168.342 | ||
6.4.2. | Management: Teamleider Vastgoed | S | 168.342 | 168.342 | 168.342 | 168.342 | ||
6.4.2. | Management: Teamleider HR | S | 168.342 | 168.342 | 168.342 | 168.342 | ||
6.4.2. | Dekking: beschikbaar budget bedrijfsvoering voor management | S | -505.026 | -505.026 | -505.026 | -505.026 | ||
6.4.2. | Contractbeheer | S | 110.000 | 110.000 | 110.000 | 110.000 | ||
6.4.2. | Dekking: Beschikbare middelen vanuit de PPN 2026-2030 | S | -110.000 | -110.000 | -110.000 | -110.000 | ||
6.4.1./6.4.2. | Groei: TOP (Services) | S | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | ||
6.4.1./6.4.2. | Groei: Fiscalist (Financiën) | S | 53.500 | 53.500 | 53.500 | 53.500 | ||
6.4.1./6.4.2. | Groei: Teamleider JZ (uitbreiding 0,3 fte) | S | 42.957 | 42.957 | 42.957 | 42.957 | ||
6.4.1./6.4.2. | Groei: Stage en traineecoördinator | I | 120.000 | - | - | - | ||
6.4.1./6.4.2. | Dekking: beschikbaar budget bedrijfsvoering voor groei | S | -336.457 | -216.457 | -216.457 | -216.457 | ||
6.4.2. | Energie-Jurist | S | 168.342 | 168.342 | 168.342 | 168.342 | ||
6.4.2. | Dekking vanuit het budget energietransitie | S | -168.342 | -168.342 | -168.342 | -168.342 | ||
6.4.3. | Datarollen digitalisering | S | 147.314 | 147.314 | 147.314 | 147.314 | ||
6.4.3. | Dekking: Beschikbare middelen vanuit de PPN 2026-2030 | S | -147.314 | -147.314 | -147.314 | -147.314 | ||
Totaal reguliere bestedingsvoorstellen | 23.000.500 | 4.321.577 | 2.393.960 | 513.592 | 373.142 | |||
Waarvan structureel | S | -146.408 | 51.592 | 97.592 | 274.142 | |||
Waarvan incidenteel | I | 4.467.985 | 2.342.368 | 416.000 | 99.000 | |||
Totaal bestedingsplan | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
Totaal bestedingsplan | 20.034.577 | 6.905.960 | 5.840.092 | 7.699.642 | ||
Waarvan beslag op structurele middelen: | 2.780.092 | 2.978.092 | 5.224.092 | 7.400.642 | ||
Waarvan beslag op incidentele middelen: | 17.254.485 | 3.927.868 | 616.000 | 299.000 |
